رای‌گیری عرب‌ها برای تغییر نام خلیج فارس

منتشرشده: مه 28, 2010 در روزانه

شنبه ۸/خرداد/۱۳۸۹ – ۲۹/می/۲۰۱۰

ایرانیان میهن‌دوست در یکی دو هفته‌ی گذشته به جنبش افتاده‌اند و این بار نامه‌ی دیگری درباره‌ی نام خلیج فارس به گردش افتاده است:

رای‌گیری عرب‌ها برای تغییر نام خلیج فارس

به تازگی عرب‌ها یک نظرسنجی برای تغییر نام خلیج فارس با نام جعلی خودشان و پیشنهاد آن به گوگل راه‌اندازی کرده‌اند. به لینک زیر بروید و در این رای‌گیری شرکت کنید و به خلیج فارس رای دهید:

http://www.persianorarabiangulf.com

این ایمیل را حداقل برای ــ نفر فوروارد کنید.

در خود این سایت خبری از چنین ادعایی نیست و در هیچ جای آن گفته نشده که نتیجه‌ی این نظرسنجی به کجا خواهد رفت و چه سودی خواهد داشت یا از آن چه استفاده‌ای خواهد شد. در ضمن باید به یاد داشت که این گونه رای‌گیری‌ها و نظرسنجی‌ها و یا نظر شرکت نرم‌افزاری امریکایی گوگل هم هیچ تاثیری بر نام رسمی و بین‌المللی خلیج فارس (و دیگر نام‌های جغرافیایی) ندارند. تنها مرجعی مانند سازمان ملل است که می‌تواند درباره‌ی این گونه نام‌ها تصمیم بگیرد.

از این گذشته اگر به نشانی زیر بروید

http://whois.domaintools.com

و نام این دامنه (persianorarabiangulf.com) را وارد کنید چنین می‌بینید:

Registrant:
Homam Alghorani
C23-11, Rhythm Avenu condo
USJ19
Subang Jaya, SL 47620
Malaysia

Domain Name: PERSIANORARABIANGULF.COM
Created on: 10-May-10
Expires on: 10-May-11
Last Updated on: 25-May-10

homam.g@gmail.com

(017) 393-4084

یعنی شخصی به نام «حُمام الغُرانی» (یا هُمام القُرانی؟) با ای-میل و شماره تلفن و نشانی خانه‌ی داده شده و ساکن کشور مالزی، این دامنه را در روز ۱۰ ماه می ۲۰۱۰ م. (۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ خ.) برای خود ثبت کرده است و هیچ ربطی هم به گوگل و سازمان‌های دیگر ندارد.

جالب آن که این شخص به تازگی به دنبال منطقه‌های دیگر هم رفته است از جمله موضوع پیوستن تایوان به چین (TaiwanVsChina.com) و کشمکش پاکستان و هند بر سر کشمیر (KashmirVsPakistanVsIndia.com) که این دو را در تاریخ ۲۶/می/۲۰۱۰ را ثبت کرده و در کنار این سه پایگاه اینترنتی به تبلیغ پرداخته و به دنبال پول درآوردن برای جیب خود است.

برای همین بهتر است فریب این گونه کسان فرصت‌طلب را نخوریم و بازیچه‌ی دست هر کس و ناکسی نشویم. بار دیگر از دوستان عزیز و گرامی و ایران‌دوست خواهش می‌کنم پیش از فرستادن هر نامه و خبری دست کم تا جایی که می‌توانید درستی متن و خاستگاه آن را بررسی کنید.

Advertisements
دیدگاه‌ها
  1. Alireza Gholizadeh می‌گوید:

    >سلام مطلب شما را خواندم و بسیار خوشحال شدم البته نتوانستم نظر دهم. گویا دریچه نظردهیِ آنجا به نظر ویندوز چندان ایمن نیست … بنده نیز از این جوزدگی ما ایرانیها ناخورسندمhttp://ebtekar.blogfa.com/post-29.aspxممنون خواهم شد اگر اظهار نظر کنیدعلیرضا قلیزاده

  2. رضا می‌گوید:

    فعلا هم این سایت برای فروش گذاشته شده. کسی خریدار نیست؟

  3. iranutopia می‌گوید:

    آفرین بر شما،منم همیشه از اینکه ملت این چیزا رو بدون تحقیق برای هم ایمیل می کنند حرص می خورم.دست شما درد نکنه